Polecane aplikacje
Drodzy Rodzice!
Mimo, że odradzamy kontakt dzieci ze sprzętem elektronicznym, smartfonami, tabletami, telefonami, komputerami, itd….to jednak jeśli chcecie Państwo, by dziecko miało rozrywkę i jednocześnie mogło się czegoś nauczyć, proszę sięgnąć po darmowe aplikacje w sklepie Play Te polecane poniżej na pewno działają na systemie android.
Znalezione na blogu: Blog ojciec:
Seria gier dla najmłodszych, w których mamy do wyboru Dopasowywanie (czyli mamy dopasować obrazki kolejno do jednego z dziewięciu dostępnych), Układanie (czyli dopasowujemy obrazek do jego cienia), Gra Pamięciowa (czyli memory) i Różnice (czyli wyszukujemy, który z dziewięciu obrazków różni się od pozostałych). Do tego wszystkie gry są z czasem coraz trudniejsze, więc nawet nieco starszym dzieciom może się spokojnie spodobać.
2. Logic Free
Podobnie jak w powyższej grze, mamy tutaj cztery tryby rozgrywki: Labirynt (przeprowadzamy jeżyka przez labirynt), Listonosz (alternatywna wersja labiryntu), Sudoku oraz Rytm (oba polegają na dopasowaniu kolejnych przedmiotów do pewnego wzoru). Jednocześnie cztery tryby rozgrywki powodują, że różne gry mogą stanowić wyzwanie także dla nieco starszych. Wysiłek intelektualny zapewniony.
Bardzo prosta i jednocześnie jedna z ładniejszych gier w tym zestawieniu, która uczy dopasowania przedmiotów do odpowiadających im kształtów. Bardzo intuicyjna, także nawet najmłodsi sobie poradzą.
Gra, która może być ciekawym wsparciem nauki zapamiętywania oraz pisania liter i cyfr. Nie ma tutaj ocen czy wskazywania błędów, więc można ćwiczyć do woli i bez stresu.
Interaktywna bajka opowiadająca przygody jeżyka. Pomiędzy kolejnymi etapami historii pojawiają się różne zadania, w których musimy pomagać jeżykowi i budować razem z nim jego historię.
6. Rube’s Lab
Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta Incredible Machines (to chyba na Amigę było), ale Rube’s Lab jest grą bardzo do niej podobną. Czyli dostajemy planszę, w której najczęściej musimy coś wprawić w ruch, przesunąć, bądź w taki sposób pokierować, aby wykonać postawione przed nami zadanie. W związku z tym, że gra jest dość otwarta nie ma jednego słusznego rozwiązania i czasami przesunięcie jakiegoś przedmiotu o milimetr, może przesądzić o sukcesie lub porażce.
7. Bit by bit
Za pomocą strzałek, sprężynek i jeszcze innych elementów, musimy doprowadzić naszego ludzika (lub ludziki w późniejszych etapach) do miejsca docelowego. Świetny wstęp do nauki programowania (rozwój umiejętności planowania i logicznego myślenia dostajemy w pakiecie).
8. Shadowmatic
Nietypowa propozycja. Otóż mamy pewien dziwny, a nawet bardzo dziwny przedmiot i musimy tak nim obracać, aby cień przez niego rzucany na ścianę przypominał określony przedmiot (np. króliczka, rybę czy czajnik). Łatwe to nie jest, ale pobudzające wyobraźnię przestrzenną.
I dodatkowy wykaz polecanych aplikacji:
- Mozaik - człowiek modele 3D
- Słońce edukacja 3D
- Fizycy, którzy zmienili świat edukacja 3D.
- PaperColor – aplikacja do rysowania
Ponadto, polecamy program do rysowania Tux Paint. Ogrom możliwości i podstawy j. angielskiego.